IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

Reply to this topicStart new topic
> OMER Airbalete, Nasıl bilirsiniz?
SWRT
mesaj 15.09.2010 00:33
İleti #1

Zıpkın Avcısı

Grup: Yeni Members
Üye No: 11,810

Forumda arattım ancak herhangi birşey bulamadım.

Cressi Geronimo Pro kullanıyorum ancak bu aralar yeni bir zıpkın arayışlarına girdim, daha iyi birşey almak istiyorum. Genellikle 0-10mt arasında baskın+agaşon şeklinde avlanıyorum ve bu şekilde avlanmaya devam edeceğim.

İyi bir lastikli zıpkın için araştırma yaparken ve aklımda hiç havalı zıpkın yokken karşıma bu Airbalete çıktı... Nette videolarını falan seyrediyorum, maşallah alet bazuka gibi.. blink.gif
90'lık veya 100'lük olanını alırsak atış mesafemiz baya bi artabilecek gibi gözüküyor ancak tabii ki sadece videolardan gördüğüm kadarı ile konuşuyorum..

Aramızda mutlaka havalı zıpkınlar ile ve spesifik olarak Airbalete ile tecrübesi olanlar vardır. Lastikli zıpkından havalıya geçmek olduça ciddi bir değişiklik gibi gözüküyor, havalı zıpkınların çok ses çıkardıkları söyleniyor ancak seyrettiğim Airbalete videolarında pek de fazla bir ses duymadım, zıpkını kurması zor gibi gözüküyor, silindirin içine kum kaçmaması lazım vb gibi nazik özellikleri olduğu söyleniyor vesaire..

Nedir bu havalı zıpkınlar ve özellikle Airbalete ile ilgili düşünceleriniz? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.. huh.gif

Herkese sağlıklı dalışlar..

--------------------
M. YALIM YOKEŞ / İZMİR
Go to the top of the page

+Quote Post
Serkan YAMAN
mesaj 15.09.2010 09:45
İleti #2

Zıpkın Avcısı

Grup: Üye
Nereden: Mersin-adana
Üye No: 9,962

Bu piyasadaki en extream tüfek bu , bende var kullanıyorum 100 lüğü var adanada ilk ve tek sanırım bende =) ;

Tepmesi sıfır tüfeğin tepmiyor menzil olarak süper yanlız ip palamut tüfeklere göre sesli kalıyor tek kişilik avlarda sıkıntı yok ama toplu avlarda küçük meralarda sorun oluyor , 30 bar bastığımda bendeki 110 luk ahşapla aynı menzile sahip ama kurlum beni zorluyor 30 barda , o bakımdan 20 barda kullanıyorum en ideal ayarı benim için .

Nişan almak için biraz alışmak gerekiyor açık kafa zıpkın gibi değil zaten olamaz ama alışınca inanılmaz mesafeden balık alıyordum bir ara , dediğim gibi extream tüfek bu yüzden bende extream sularda kullanıyorum.

Nasıl desem ferrrari nasıl günlük hayat arabası değildir hafta sonu kullanılmaya daha uygundur buda onun gibi bişey .

--------------------
Serkan YAMAN cmas***

godofsail@hotmail.com

Kimin kim olduğunu bilmiyorsan KONUŞMAYACAKSIN !!!!

+Quote Post
Hüdaverdi AY
mesaj 15.09.2010 11:39
İleti #3

Zıpkın Avcısı

Nereden: --Alanya--
Üye No: 7,707

Kızıl türkü nickli arkadaşımızda da var. 100 lük...

Ondanda yorum isteyebilirsin konuyu görmemiş ise.

Saygılar.

--------------------

+Quote Post
SWRT
mesaj 15.09.2010 16:20
İleti #4

Zıpkın Avcısı

QUOTE(Serkan YAMAN @ 15.09.2010 09:45) *
Bu piyasadaki en extream tüfek bu , bende var kullanıyorum 100 lüğü var adanada ilk ve tek sanırım bende =) ;

Tepmesi sıfır tüfeğin tepmiyor menzil olarak süper yanlız ip palamut tüfeklere göre sesli kalıyor tek kişilik avlarda sıkıntı yok ama toplu avlarda küçük meralarda sorun oluyor , 30 bar bastığımda bendeki 110 luk ahşapla aynı menzile sahip ama kurlum beni zorluyor 30 barda , o bakımdan 20 barda kullanıyorum en ideal ayarı benim için .

Nişan almak için biraz alışmak gerekiyor açık kafa zıpkın gibi değil zaten olamaz ama alışınca inanılmaz mesafeden balık alıyordum bir ara , dediğim gibi extream tüfek bu yüzden bende extream sularda kullanıyorum.

Nasıl desem ferrrari nasıl günlük hayat arabası değildir hafta sonu kullanılmaya daha uygundur buda onun gibi bişey .

Teşekkürler..

Genel olarak memnunsunuz yani, lastikli bir tüfek ile karşılaştırınca denizde kullanımı daha mı pratik yoksa daha mı zor? Bu da benim için önemli..

İp palamut derken sanırım makaraya bağlı zıpkın ipinden bahsettiniz, zira havalı bir zıpkın bu, palamut yok.. şişi tutan yüksük direk olarak makaraya mı bağlanıyor? Kalama verilmiyor mu?

Menzil çok iyi gözüküyor gerçekten, hele de 85'lik geronimo pro'dan sonra roketatar gibi gelir bana eminim... Ama yine de muallaktayım, lastikli mi havalı mı diye... huh.gif

--------------------
M. YALIM YOKEŞ / İZMİR

+Quote Post
SWRT
mesaj 15.09.2010 16:20
İleti #5

Zıpkın Avcısı

QUOTE(Hüdaverdi AY @ 15.09.2010 11:39) *
Kızıl türkü nickli arkadaşımızda da var. 100 lük...

Ondanda yorum isteyebilirsin konuyu görmemiş ise.

Saygılar.

Eyvallah, ona da bir PM atayım bakayım.. wink.gif

--------------------
M. YALIM YOKEŞ / İZMİR

+Quote Post
Rookie
mesaj 15.09.2010 16:26
İleti #6

Zıpkın Avcısı

Nereden: ANTALYA / KUMLUCA
Üye No: 539

Tüfek kısa olunca balıklar daha çok yaklaşıyor. Bende de var 100 lük smile.gif

--------------------
CNGZ

+Quote Post
Serkan YAMAN
mesaj 16.09.2010 00:24
İleti #7

Zıpkın Avcısı

Nereden: Mersin-adana
Üye No: 9,962

QUOTE(SWRT @ 15.09.2010 17:20) *
Teşekkürler..

Genel olarak memnunsunuz yani, lastikli bir tüfek ile karşılaştırınca denizde kullanımı daha mı pratik yoksa daha mı zor? Bu da benim için önemli..

İp palamut derken sanırım makaraya bağlı zıpkın ipinden bahsettiniz, zira havalı bir zıpkın bu, palamut yok.. şişi tutan yüksük direk olarak makaraya mı bağlanıyor? Kalama verilmiyor mu?

Menzil çok iyi gözüküyor gerçekten, hele de 85'lik geronimo pro'dan sonra roketatar gibi gelir bana eminim... Ama yine de muallaktayım, lastikli mi havalı mı diye... huh.gif

İp palamut derken ip palamutlu lastikli tüfeği kastetmiştim , deniz kullanım açısından alışkanlığa bağlı , kapalı kafa bir lastikli tüfekten zaman açısından farkı yok diyebilirim ... Bastığım bara bağlı olarak 2-4 kalam yapıyorum ...

Bahsettiğim gibi bu extream bir tüfek her zaman her avda kullanıacak bir tüfek değil , tekrar bu tüfeği alıcak olsam yine 2lemde kalırdım imkan varsa alın ama bir tanede lastikli tüfeğiniz mutlaka olsun ...

--------------------
Serkan YAMAN cmas***

godofsail@hotmail.com

Kimin kim olduğunu bilmiyorsan KONUŞMAYACAKSIN !!!!

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Collapse

> Benzer Konular

Konu Başlığı Cevaplar Konuyu Başlatan Okunma Son Hareket
42-44 Omer Millennium Ayaklık veya Komple Palet Arıyorum 0 Ferhat ŞİNGAR 0 09.09.2014 03:54
Üye: Ferhat ŞİNGAR
omer xxv 75-85-90-100 1 kuzeyli57 575 10.06.2014 12:56
Üye: zensea
%100 karbon anax xxone kalite ve omer pegaso 0 gökovalı 403 02.06.2014 21:33
Üye: gökovalı
omer NEW TOPGRIP 3mm. eldiven 4 berk94kut99 1,069 30.05.2014 15:26
Üye: berk94kut99
Omer Stingray 43-44 7 rejoice 482 30.05.2014 14:00
Üye: rejoice

Basit Görünüm Tarih: 20.09.2014 - 07:55